11 godina od tragedije u Goraždevcu

Nacionalne vesti - Utorak 12.08.2014 - 09:23

U sredu se navršava 11 godina od ubistva dvoje i ranjavanja četvoro srpske dece u Goraždevcu, na Kosovu i Metohiji, a za taj zločin niko još nije odgovarao.

Mesto ubistva, snimak sa Youtubea Mesto ubistva, snimak sa Youtubea

I pored nagrade od milion evra i obećanja predstavnika UNMIK-a da će, kako su rekli, prevrnuti svaki kamen da nađe ubice, za zločin nad nedužnom decom do danas niko nije odgovarao.

Iz Euleksa poručuju da iako su zatvorili slučaj zbog nedostatka dokaza, da postoji mogućnost da istragu obnove ako bude novih saznanja i apeluju na građane da im dostave bilo koju informaciju koju imaju o tragičnom slučaju iz 2003. godine.

Portparoka Euleksa Dragana Nikolić Solomon izjavila je Tanjugu da je tužilac Kancelarije specijalnog tužilastva Kosova (KSTK) zatvorio ovaj slučaj jer istraga policije nije dovela ni do kakvih rezultata ili mogućih osumnjičenih ali da će KSTK ponovo otvoriti slučaj ukoliko se pojave nove informacije.

“Bilo koja zvanično obustavljena istraga u svakom trenutku može biti ponovo otvorena ukoliko se tužiocu stave na raspolaganje nove informacije koje bi potencijalno mogle da pokrenu istragu,”- navela je ona.

Nikolić Solomon je istakla da je ubistvo na reci Bistrici koje se dogodilo 13. avgusta 2003. godine užasan zločin nad nevinim žrtvama. Apelujemo na građane koji imaju bilo kakvu informaciju vezanu za ovaj slučaj da se jave tužiocima, kazala je portparolka Euleksa.

Ivan Jovović i Pantelija Dakić ubijeni su iz automatskog oružja pre 11 godina dok su se kupali u reci Bistrici, a njihovi drugovi Bogdan Bukumirić (14), Marko Bogićević (12), Dragana Srbljak (13) i Đorde Ugrenović (20) su tada teško ranjeni.

UNMIK je posle napada saopštio da je nepoznat broj ljudi iz žbunja otvorio vatru iz “kalašnjikova” na pedesetak dece i mladih Srba iz Goraždevca.

Kosovska policija je u istrazi saslušala 75 svedoka, a pretresla je i 100 kuća, bez konkretnih rezultata.

Ubistvo dece osudili su domaći i međunarodni zvaničnici, a zbog ovog tragičnog događaja održana je i sednica Saveta bezbednosti UN.

Ubistvo na reci Bistrici smatra se jednim od četiri najveća zločina nad Srbima od 1999. godine i dolaska međunarodne misije na Kosovu.
 

Pravda, OK Radio

Vrati se na kategoriju Nacionalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar: