Pirotski učenici bili su najbolji na 21. Oblasnom takmičenju mašinskih škola u Prokuplju.
Iz oblasti modeliranja mašinskih elemenata i konstrukcija najbolji je bio Aleksandar Milanov, a u oblasti tehničkog crtanja u AutoCAD-u učenik iste škole Žarko Petrović.
Takmičenje je održano u prokupačkoj Tehničkoj školi „15. Maj“ i sastojalo se od takmičenja iz praktičnog dela i teorijskog testa. Učestvovalo je 16 učenika iz četiri grada na južne Srbije, iz Niša, Prokuplja, Leskovca i Pirota.
Nakon takmičenja podeljene su nagrade za prva četiri najbolja učenika, koji su postignutim rezultatima stekli pravo da učestvuju na Republičkom takmičenju mašinskih škola koje će se 24. i 25. maja održati u Pirotu.
Vrati se na kategoriju Regionalne vesti
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.