Dinamo pao na treće mesto

Lokalni sport - Nedelja 06.04.2014 - 19:05

Vranje - Fudbaleri Dinama izgubili su u 19. kolu Niške fudbalske zone, u Svrljigu od istoimene ekipe sa 2:0 i prepustili vodeće pozicije na tabeli ekipama Balkanskog iz Dimitrovgrada i Radana iz Lebana, koja ima i utakmicu manje.

FK Dinamo FK Dinamo

Ovo je Dinamu treći poraz u prvih četiri kola nastavka prolećnog dela prvenstva, dok su jednu utakmicu odigrali nerešno.

U Svrljigu, domaći fudableri su poveli u 1. minutu, lopta je došla do Đorđevuiča koji je vešto lobovao golmana Danića.

Prema izveštačima sa utakmice, fudbaleri Svrljiga su napadali u većem delu utakmice i opsedali gol Dinama koji je vešto čuvao golman Danić sve dok se nije povredio.

Drugi gol za Svrljig postigao je Panić u 77. minutu iz slobodnog udarca izvedenog sa 35 metara udaljenosti od gola mladog rezervnog golmana Dinama Vojinovića, koji je loše reagovao.

Vranjanci su imali svoje šanse, a najizgledniju propustio je Simonović kada je umesto prazne mreže pogodio stativu.

Kod Vranjanca, crveni karton dobio je Dimić.

Za ekipu Dinama su nastupili: Danić (Vojinović), Tasić, Cvetković, Nikolić, Trajković, Ilić, simonović, Stojiljković (Dimić), Vojinović, Đokić, Veličković (Demić).

U narednom kolu Dinamiu dolazi ekipa Sloge iz Laeskovca.

Rezulati 19. kola. Svrljig - Dinamo 2:0, Topličanin - BSK 2:0,

Sloga (Le) - Radan 0:1, Pusta Reka - Zaplanjac 1:0, Lužnica - Vlasina 2:1, Balkanski - Budućnost (Po) 3:1, Rudar Alpos - Bukovik, Pukovac - Napredak, 6. aprila.

Tabela: Balkanski 38, Radan (-1) 38, Dinamo 37, Svrljig (-1) 34, Vlasina 33, Sloga (Le) 32, Lužnica 32, BSK Bujanovac     26, Rudar Alpos 26, Pusta Reka 22, Bukovik (Ra) 20, Topličanin 20, Budućnost (Po) 20, Zaplanjac 17, Napredak (Al)) 17, Pukovac 14.

Parovi 20. kola: Dinamo - Sloga (le), BSK Bujanovac - Rudar Alpos, Radan - Pukovac, Napredak - Topličanin, Bukovik - Balkanski, Budućnost - Lužnica, Vlasina - Pusta Reka, Zaplanjac - Svrljig.