Dve medalje za kik boksere iz Vranja

Lokalni sport - Ponedeljak 11.09.2017 - 11:01

Kik bokseri iz Vranja u dresu reprezentacije Srbije osvojili su dve medalje na evropskom juniorskom prvenstvu koje je održano u Skoplju.

Uspeh u reprezentaciji. Foro: vranje.org.rs Uspeh u reprezentaciji. Foro: vranje.org.rs

Andrija Stamneković osvojio treće mesto i bronzanu medalju u disciplini lou kik, pobedivši takmičara iz Izraela.

Marko Dinčić, u disciplini K1 pobedio je Moldavca u četvrtfinalu i takmičara iz Hrvatske u polufinalu, dok je u finalu izgubio i osvojio srebrnu medalju.

Na evropskom juniorskom prvenstvu u kik boksu, održanom u areni “Boris Trajkovski “ u Skoplju, učestvovalo je 1.536 takmičara iz 37 zemalja.

Srpska reprezentacija osvojila je 11 zlatnih, četiri srebrne i bronzane medalje.

U sastav reprezentacije Srbije učestvovali su i Vranjanci,  Stamenković iz KBK “Junior“  i Dinčić iz KBK “Vranje” .