Medalje za vranjske karatiste

Lokalni sport - Četvrtak 02.04.2015 - 05:53

Vranje - Karate klub Vranje, član Dečjeg saveza grada Vranja na XVI Super Empi karate kupu u Subotici osvojio je četiri medalje.

Sa ranijih takmičenja karatista, foto: Arhiva OK Radio Sa ranijih takmičenja karatista, foto: Arhiva OK Radio

Vranjski karatisti su kako prenosi Dečji savez u konkurenciji 1600 takmičara iz 97 klubova 16 zemalja, osvojili dva druga i dva treća mesta u kategoriji kata i u borbama.

Bogdan Stojković se takmičio u tri kategorije. U katama je, u dve kategorije stigao do finala i osvojio dve srebrne medalje, u trećoj kategoriji je osvojio bronzanu medalju.

Luka Mitov je u istoj konkurenciji, posle četiri kruga pobeda, osvojio bronzanu medalju.

Petar Mihajlović je u kategoriji borbi stigao do bronzane medalje.

Stojković, Mitov i Mihajlović su članovi reprezentacije Srbije i nastupiće na Evropskom prvenstvu u Litvaniji od 17. do 20. aprila 2015. godine.