Radnik gazi sve pred sobom

Lokalni sport - Ponedeljak 06.04.2015 - 08:49

Vranje - FK Radnik u 20. kolu Prve lige Srbije pobedio je na svom terenu Sinđelić iz Beograda sa 2:1.

Sa ranijih utakmica  FK Radnik, foto: Arhiva OK Radio Sa ranijih utakmica FK Radnik, foto: Arhiva OK Radio

Surduličanima je ovo peta utakmica i peta pobeda u prolećnom delu prvenstva.

Sinđelić je poveo u 30. minutu preko Popadića. U 40. minutu posle centrašuta Lazića, Jovan Jovanović udarcem glavom izjednačio je rezultat na 1:1. U 78. minutu posle slobodnog udarca i gužve koja se stvorila ispred kaznenog prostora Sinđelića, Filip Stojanović, postiže odlučujući i pobedonosni pogodak za 2:1.

Sve vreme meča je padala kiša, i pored toga utakmicu je pratilo 2.200 gledalaca sa juga Srbije.

FK Radnik i dalje je lider na tabeli sa 44 osvojena boda, tri boda manje ima Metalac iz Gornjeg Milanovca, a četiri manje od Radnika ima Javor Matis iz Ivanjice.

U sledećem kolu Radnik gostuje u Mrštanu kod Leskovca ekipi Moravac Orion. Utakmica se igra naredne subote.

Nakon toga Radnik igra sa ekipom Mačve iz Šabca, a onda putuje Slogi u Kraljevo. Pravi derbi vrha tabele Surduličani igraju 22.aprila sa ekipom Javor Matis iz Ivanjice.