Radnik oboren u Surdulici

Lokalni sport - Nedelja 06.04.2014 - 09:54

Vranje - Fudbaleri Radnika izgubili su, u 21. kolu Prve fudbalske lige Srbije, u Surdulici od ekipe Doline iz Padine sa 1:0.

Detalj sa mečeva Radnika Detalj sa mečeva Radnika

Prvo poluvreme proteklo je u igri na sredini terena sa po jednom šansom na obe strane.

U drugom poluvremenu fudbaleri Radnika su žestoko atakovali na gol iskusnog Danila Pustinjakovića, ali su Milan Stavrić, u tri navrata i Miloš Tasić, jednom, propustili velike šanse da svojoj ekipi donesu važnu pobedu u borbi za opstanak.

Kada su svi na stadionu pomislili da će se meč završiti bez golova, u nadoknadi vremena igrač gostiju Ivan Jovanović iskoristio je nervozu i grubu grešku odbrane domaćih i postigao gol koji je ekipi Doline iz malog vojvođanskog mesta Padina doneo neopisivu radost.

Ovim porazom, ekipa Radnika je zakomplikovala svoju borbu za opstanak u Prvoj ligi.

U naredom kolu fudbaleri Radnika gostuju ekipi Mladosti u Lučanima, lideru na tabeli.

FK RADNIK - FK DOLINA 0:1

Surdulica. Stadion gradski, Strelac: Ivan Jovanović u 90+4. minutu, Sudija: Lazar Lukić (Beograd), Pomoćnici: Vladanko Panić i Bojan Banović (Beograd), Žuti kartoni: Puletić (Radnik), Dobrić, Memović, Advigov, Pustinjaković, Momić (Dolina).

Radnik: Puletić, Milosavljević (od 48. Rajović), Stojanović, Bonsu Osei, Krstić, Tasić, Gordić (od 70. Jeremić), Stavrić, Đurđević (od 63. Rnić), Jovanović, Gajić.

Dolina: Pustinjaković, Advigov, Čižik, Memović, Kostić, Vejnović, Cvetković (od 46. Jovanović), Milivojev, Momić (od 82. Baštovanov), Dobrić (od 72. Kovačević), Karadžić.

Rezultati 21. kola: Radnik - Dolina 0:1, Sloga (PM) - Proleter 1:0, Inđija - Sloga (K) 1:0, Timok - Mladost, BSK Borča - Metalac 1:0, Smederevo - Teleoptik 0:0, Sinđelić - Jedinstvo putevi, 6. aprila, Bežanija - Borac, 7. aprila.

Tabela 21. kola: Mladost 41, Metalac 37, Sloga (PM) 34, Bežanija 35, Sloga (K) 31, Borac 29, Sinđelić 28, BSK 27, Proleter 26, Teleoptik 26, Radnik 26, Smederevo 26, Timok 26, Jedinstvo putevi 24, Dolina 21, Inđija 20.

Raspored 22. kola: Mladost (L) - Radnik, Proleter - Inđija, Dolina - Smederevo, Jedinstvo putevi - Sloga (PM), Metalac - Sinđelić, Borac - Timok, Tewleoptik - BSK, Sloga (K) - Bežanija.