Radnik “overio” lidersku poziciju

Lokalni sport - Nedelja 19.10.2014 - 08:23

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su, u 10. kola Prve fudbalske lige Srbije, na svom terenu neugodnu ekipu BSK iz Batajnice, sa 2:1 i zadržali se na prvom mestu sa tri boda prednosti ispred ekipe Javor Matisa iz Ivanjice.

FK Radnik, Foto - FB FK Radnik, Foto - FB

Da će utakmica biti neisvestna najvili su gosti golom u 15. minutu. Nakon greške igrača Radnika na njivovoj polovini i oduzete lopte od strane igrača BSK-a usledio je munjevit kontrnapad, najbolje se snašao Nikola Stojković i sigurno savladao nemoćnog Bojana Šejića.

Nije prošlo ni dva minuta, a stiglo je izjednačenje. U 17. minutu Srđan Simović je iz slobodnog udaraca skinuo paučinu gola gostiju i evrogolom izjednačio na 1:1.

Surduličani su u nastavku utakmice  do samog kraja mučiuli da stignu do drugog gola, a da je sreća važan faktor koja prati kvalitetne ekipe pokazalo se u poslednjim trenucima meča.

U četvrtom minutu nadoknade, fudbaleri Radnika izveli su korner, odbrana gostiju je loše regovala, najviši u skoku bio je Miloš Milovanović i sa nekih sedam do osam metara glavom rutinski savladao izuzetno raspoloženog golmana gostiju Dušana Puletića.

Utakmicu je dobro odsudio Zoran Široki iz Smedereva sa svojim pomoćnicima.

Ekipa Radnika je, nakon deset odigranih kola, na 1. mestu sa 23 osvojenih bodova.

U narednom 10. kolu, Surduličani gostuju ekipi Bačke u Bačkoj Palanci.

Ta Radnik su nastupili: Šejić, Milovanović, Krstić, F.Stojanović, Prodanović (od 58. M.Petrović), Simović (od 81. Ovsu Samuel), Ilić, Jovanović, N.Stojanović, Jeremić (od 70. Ristić), Jakovljević.

Rezultati:  Rezultati 10. kola: Radnik - BSK Borča 2:1, Javor Matis - Mačva 1:1, Jedinstvo putevi - Kolubara 1:1, Sinđelić - Metalac 1:1, Proleter - Sloboda 1:0, Sloga (PM)    - Moravac 2:0, Mačva - Inđija 1:0, Bežanija - Sloga (K) 1:0.