Radnik pao na Bežaniji

Lokalni sport - Nedelja 09.03.2014 - 14:49

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice izgubili su u Beogradu, u 17. kolu Prve lige Srbije sa 1:0 od ekipe Bežanije.

Ilustracija Ilustracija

Protiv Bežanije zatajili su strelci, pa je trener Saša Nikolić odlučio da u 63. minutu zameni špica Jovana Jovanovića i polušpica Milana Stavrića.

Ulazak drugog polušpica Jeremića nije pomaogao da se izbegen poraz jer su domaći uspeli da u 53. minutu preko Živkovića postignu gol i dođu do vredna tri boda.

U ekipi Radnika, kao kapiten nastupa Nikola Stojanović, nekadašnji igrač vranjskog Dinama, a na utakmici protiv Bežanije od 63. minuta debitovao je u Prvoj ligi i Miloš Tasić, poznatiji kao vranjski Žigić, koji je jesenas nastupao za Dinamo u Niškoj zoni.

U sledećem 18. kolu, Radnik dočekuje ekipu Timoka iz Zaječara. Biće to prilika da se protiv protivnika, duirektnog konkurenta za ispadanje iz lige, dođe do pobede.

FK BEŽANIJA – FK RADNIK 1:0

Strelac: 1:0 - Živković u 53. minutu

Beograd. Stadion: BASK, Gledalaca. 200, Sudija: Siniša Sremac 7 (Ruma), Pomoćnici: Bogičević (Zrenjanin), Živin (Novi Sad), Žuti kartoni: Miljković,  Smiljanić (Bežanija), Jeremić, Gordić, Stojanović, Rnić (Radnik).

Bežanija: Knežević 7, Pršo 6,5 (od 73. Prodanović -), Matović 7 (od 84. Mitrušić -), Baranin 7,5, Stanovčić 7, Božičić 7, Jakšić 6.5, Smiljanić 6,5, Miljković 7, Rakić 7, Šaka 6 (od 46. Živković 6,5).

Radnik: Puletić 7, Ožegović 6 (od 63. Gordić 6,5), Krstić 6,5, Ristić 7, Gajić 6,5, Stavrić 6 (od 70. Jeremić 6), Bonsu Osei 7, Jovanović 6 (od 63. Tasić 6,5), Stojanović 7, Milosavljević 6,5, Rnić 7.

Tabela: Mladost 36, Sloga (PM) 29, Metalac 28, Sloga (K) 27, Bežanija 25, Borac 25, Proleter 23, Smederevo 23, Jedinstvo putevi 23, Teleoptik 22, Timok 22, Radnik 21, BSK 20, Sinđelić 19, Dolina 14, Inđija 14.