Sami sebe pobedili

Lokalni sport - Ponedeljak 17.03.2014 - 10:09

Vranje - Futsaleri Vranja izbubili su, u 15. kolu Prve futsal lige Srbije, u Nišu od ekipe Kalče, sa 6:5 i doveli sebe u poziciju neizvesne borbe za opstanak.

Futsaleri Vranja izgubili od Kalče Futsaleri Vranja izgubili od Kalče

Meč je odigran pred oko 400 navijača u hali Čair i obilovao je velikim uzbuđenjima.

Odlična igra domaćeg tima donela im je ubedljivu prednost od 4:1 nakon prvog dela utakmice, iako su gosti preko Danijlea Stošića poveli već u 2. minutu. Nakon toga domaći tim kreće u „ofanzivu“ i do poluvremena postiže četiri gola preko Ilića, Radovanovića 2 i Micića.

Futsaleri Kalče u 21. minutu dolaze do prednosti od 5:1 golom Zdravkovića, a nakon toga Vranjanci su uspeli da postignu tri gola i stignu nadomak potpunog preokreta. Strelci su bili Stanojević, Stošić i Stojanović 2.

- Sami smo sebe pobedili, primali golove nakon početničkih greški. Naši mladi fudbaleri podlegli su atmosferi i psihološkom pritisku zbog važnosti utakmice. Želim da istaknem fer igru domaćina i odlično suđenje. U poslednja tri kola potrebne su nam dve pobede da bismo sigurno ostali u ligi.

Ukoliko ekipa Kalče pobedi u gradskom derbiju VIK Naisus onda bismo i sa jednom pobedom bili i dalje prvoligaši. Ali, teren će sve odlučivati, a ne razne kombinacije – kaže za OK Radio Igor Stojanović Žike, jedan od najboljih igrača Vranja.

Kalča: Pavlović, Zlatković, Radovanović, Stanković, Ilić, Micić,  Kocić, Antović, Janjić, Ristić, Denić, Marković, Vukadinović, Savić.

Vranje: Tasić, Nikolić, Stojanović, Stošić, Krstić, Stevanović, Todić, Stanojević, Stoiljković, Miković.

Rezultati 15. kola: Kalča - Vranje 6:5 (4:1), SAS - Bečej 4:2, Ekonomac - Smederevo 8:1, Novi Pazar - VIK Naisus 7:2, Kolubara - Kopernikus 1:5.

Tabela: Ekonomac 43, Smederevo 26, Kopernikus 24, SAS 24, Novi Pazar 24, Bečej 22, Kalča 18, Vranje 15, VIK Naisus 14, Kolubara 3.

Parovi 16. kola: Vranje - Ekonomac, Bečej - Kolubara, Kopernikus - Novi Pazar, VIK Naisus - Kalča, Smederevo - SAS.