Zvezda deklasirala Surduličane

Lokalni sport - Ponedeljak 22.08.2016 - 13:12

Vranje – U šestom kolu Super lige Srbije, aktuelni prvak, „Crvena zvezda“, lako je na svom terenu savladao fudbalere „Radničkog“ iz Surdulice, visokim rezultatom 5:0, (poluvreme 2:0).

Nemoćna odbrana Nemoćna odbrana "Radnika"; Foto: YouTube printscreen

Crveno-beli nisu imali većih problema u duelu sa „Radničkim“ i pored sastava u kojem nije bilo nekolicine standardnih prvotimaca.

Poseta na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu bila je izuzetno niska za standarde „Crvene zvezde“, bilo je prisutno nešto više od 3.300 gledalaca.

Surduličani su imali prvu šansu na utakmici, kada se Fransis nije najbolje snašao pred golom Kahrimana.

Nakon toga, fudbaleri „Zvezde“ su konsolidovali igru i preuzeli inicijativu, koju nisu ispuštali sve do kraja meča.

Golove za crveno-bele postigli su Luković iz penala i Orlandić dva, a u listu strelaca su se upisali i Srnić i Simikić.

„Radnik“ je zapretio još samo početkom drugog poluvremena, kada je u 54. minutu Radović prošao po levoj strani, loptu dodao Keremeu, ali je njegov pokušaj blokiran.

Nakon ovog, drugog po redu poraza u dosadašnjem toku prvenstva, „Radnik“ se nalazi na 12. mestu tabele sa šest bodova.

U narednom kolu, u petak u 20 časova, Surduličani na svom terenu dočekuju ekipu „Metalca“ iz Gornjeg Milanovca.