Ani povela, pa pala

Nacionalni sport - Sreda 30.09.2015 - 10:11

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović završila je takmičenje na turniru u Vuhanu u osmini finala, porazom od Špankinje Garbinje Muguruse.

Preokret u drugom setu; Foto: Clive Brunskill / Getty Images Preokret u drugom setu; Foto: Clive Brunskill / Getty Images

Ivanovićeva je od Muguruse izgubila sa 4:6, 6:1, 6:0, posle jednog sata i 35 minuta igre.

Špansku teniserku u četvrtfinalu očekuje susret sa boljom iz duela između Francuskinje Kristine Mladenović i Ane Karoline Šmijedlove iz Slovačke.

Ivanovićeva je posle velike borbe osvojila prvi set, da bi potom usledio preokret Muguruse.

Španska teniserka je zaigrala mnogo bolje u nastavku, a pošto Ana nije imala odgovor na njenu igru, osvojila je samo jedan gem u dva seta i doživela težak poraz.

Obe teniserke nisu briljirale na servisu, Ana je imala 62 odsto ubačenog prvog servisa, a Mugurusa 67 odsto.

Razlika je viđena na drugom servisu, pošto je Špankinja izgubila samo pet poena na njemu, a Ana 18.

Turnir u Vuhanu igra se za nagradni fond od 2.513.000 dolara.