Bogdanović "razbio" Zvezdu za 1-1

Nacionalni sport - Utorak 17.06.2014 - 06:47

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 82:62 i tako su izjednačili na 1-1 u finalnoj seriji plej-ofa Superlige.

Starsport Starsport

Crno-beli su vodili tokom celog meča, a najveću prednost imali su sredinom prvog poluvremena, +18. Zvezda se nije predavala, sredinom poslednje četvrtine prišla je na -3 (60:57), Lazić je promašio šut za izjednačenje, a na drugoj strani Bogdanović je vezao šest poena i prelomio meč.

Upravo je Bogdan Bogdanović bio najbolji igrač meča sa 33 poena (7-12 za dva, 3-9 za tri, 10-10 penali), 4 skoka i 5 asistencija. Odličan je bio i Đorđe Gagić sa 18 poena (7-9 iz igre) i 9 skokova, Davis Bertand dodao je 14 poena (4-8 iz igre), a Žofre Lovernj imao je 6 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Jaka Blažič sa 19 poena (6-14 iz igre), imao je i 4 skoka, ali i 5 izgubljenih lopti. Čarls Dženkins ubacio je 17 poena (5-15 iz igre, 6sk. i 4 ast), a Raško Katić dodao je 15 (5-9 iz igre, 3sk).

Treća utakmica na programu je u četvrtak, a igraće se pred praznim tribinama jer je Partizan kažnjen zbog incidenata na prvoj utakmici.