"Crno beli" upisali treći trijumf

Nacionalni sport - Ponedeljak 25.08.2014 - 06:05

Fudbaleri Partizana upisali su i treći trijumf u novoj sezoni, pošto su na domaćem terenu bili bolji od ekipe Donjeg Srema u trećem kolu JSL 3:0 (1:0).

Starsport Starsport

Posle trećeg kola, večiti rivali su jedine dve ekipe sa maksimalnim učinkom, s tim da Partizan ima bolju gol-razliku.

U prvih 45 minuta nismo videli previše fudbala, ali je Partizan uspeo da stigne do prednosti golom Škuletića sa penala u prvom minutu nadoknade. Crno-beli su nastavili sa napadima, Lazović je duplirao prednost, a Marković postavio konačan rezultat.

S druge strane, Donji Srem je posle gostovanja u Humskoj ostao na tri osvojena boda, a ovaj meč bi trebalo da bude oproštajni za Vojislava Stankovića i Nikolu Drinčića od navijača.

Stanković je već dogovorio transfer u italijanski Palermo, dok se očekuje da Drinčić karijeru nastavi kod Aleksandra Stanojevića u Izraelu, mada je to trener Partizana Marko Nikolić demantovao.

Njihovi najavljeni odlasci iz kluba očekuju se nakon revanša plej-ofa Lige Evrope sa Nefčijem u četvrtak u Bakuu.

Ekipu vicešampiona Srbije predvodio je s klupe Zvonko Varga, zbog susprenzije Marka Nikolića, posle incidenata na poluvremenu meča u Nišu u prošlom kolu.

Meč u Humskoj, pred oko 4.500 gledalaca, imao je zanimljivu uvertiru, jer su se navijači Partizana ujedinili posle nekoliko godina, pa protiv Donjeg Srema prvi put zajedničkim snagama bodre svoj tim. Susret je počeo nešto ofanzivnijom igrom Partizana, ali u uvodih desetak minuta nije bilo ozbiljnijih šansi. Prvi su pokušali gosti preko Beljića, da bi nedugo zatim odgovorio Škuletić.