EP: Zlato za Dragosavljevića!

Nacionalni sport - Nedelja 03.05.2015 - 13:10

Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je zlato na 200 metara na EP u Račicama, dok je Nikolina Moldovan osvojila bronzanu medalju.

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su bronzanu medalju na 200 metara u disciplini K2.

Dragosavljević je do cilja stigao za 34.708 sekunde, drugo mesto zauzeo je Peter Mening iz Švedske (34.836), a treći je bio Litvanac Ignas Navakauskas (34.912). Dragojlović nije najbolje startovao, ali je uspeo da se vrati u trku i sjajnom vožnjom u poslednjih 50m prvi stigne do cilja.

Nikolina je svoju deonicu prešla za 41.516 sekundi. Zlato je osvojila Sara Gujo iz Francuske (40.980), a srebrom se okitila Natalija Podolskaja iz Rusije (41.340)

Sestre Moldovan su dobro počele svoju trku, međutim došlo je do greške usled koje su zaostale, ali su ipak uspele da ubedljivo osvoje treće mesto sa vremenom 39.420 sekundi, jer su četvrtoplasirane Slovakinje kroz cilj prošle posle 39.752 sekundi.

Zlato su osvojile Beloruskinje (38.480), a srebro Poljakinje (39.192).

Srbija je ukupno do sada osvojila sedam medalja. Osim odličja Dragosavljevića i sestara Moldovan, Milica Starović i Dalma Bendek Ružičić osvojile su bonzu na 100 i 500 metara, a Dejan Pajić se okitio istim odličjem na 500 metara. Poslednju u nizu osvojili su Nebojša Grujić i Marko Novaković na 200 metara.