Iznenađenje: Fjorentina zaustavila Juventus

Nacionalni sport - Ponedeljak 16.01.2017 - 08:07

Fudbaleri Fjorentine pobedili su Juventus sa 2:1 (1:0) u derbiju 19. kola Serije A.

Fjorentina nanela Juventusu četvrti poraz; FOTO: AP Fjorentina nanela Juventusu četvrti poraz; FOTO: AP

Fjorentnina je nanela Juventusa tek četvrti poraz, posle čega će najviše koristi imati Roma, koja uz utakmicu više za aktuelnim šampionom zaostaje bod.

Iznenađenje na stadionu "Artemio Franki" najavio je Nikola Kalinić u 37. minutu, a veliko slavlje domaćih navijača osigurao je Milan Badelj u 55. minutu.

Nekoliko trenutaka kasnije Gonzalo Iguain je smanjio rezultat.

Imali su izabranici Masimilijana Alegrija dovoljno vremena da stignu do izjednačenja, ali se domaćin odbranio i na kraju zasluženo slavio.