LE: Čukarički razbio Andorce – 4:0

Nacionalni sport - Petak 04.07.2014 - 07:02

Fudbaleri Čukaričkog praktično su obezbedili plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u prvom meču prve runde deklasirali Santa Huliju 4:0.

Starsport Starsport

Tim iz Andore do same završnice pružao je sasvim solidan otpor srpskom timu, ali je Čukarički sa dva gola u samom finišu upisao ubedljiv trijumf.

Posle prvog poluvremena Čukarički je vodio sa 1:0, a strelac je bio Mirosavljević u osmom minutu, koji je pogodio na asistenciju Stojiljkovića.

Već na početku drugog poluvremena domaći su duplirali prednost – u 49. minutu Bojić je pogodio na asistenciju Brežančića. Rezervista Dragoljub Srnić u 89. minutu postigao je treći gol za Čukarički na asistenciju Stojkovića, a Stojiljković je u prvom minutu nadoknade iz penala postavio konačni rezultat.

Revanš je na programu za sedam dana u Andori, a boji iz ovog dvomeča u narednom kolu igraće sa austrijskim Gredigom.

Ekipa sa Banovog brda u pohodu je na prvo evropsko takmičenje još od 1997. kada su igrali u Intertoto kupu.