LE: Vojvodina nemoćna u Plzenju

Nacionalni sport - Petak 21.08.2015 - 11:06

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Viktorije Plzenj u gostima sa 3:0 (1:0) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Vojvodina poražena sa 3:0. Foto: StarSport Vojvodina poražena sa 3:0. Foto: StarSport

Novosađani su odigrali izuzetno loše ceo meč u Češkoj – bez ideje u napadu i sa mnogo propusta u odbrani. Jedinu pravu priliku za Vojvodinu imao je Puškarić u 55. minutu, pri zaostatku 2:0, ali nije bio dovoljno odlučan.

Sa druge strane, dvostruki strelac bio je Kopic, u 25. i 82. minutu, a pogodio je i Vanek u 51. Osim toga, domaći su imali još nekoliko izglednih prilika, ali je golman Srđan Žakula bio vrlo dobar i spasao je svoj tim još ubedljivijeg poraza.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Novom Sadu.

Viktorija Plzenj: Kozačik - Rajtoral, Hubnik, Prohaška, Limberski - Vanek, Hrošovski - Kolar (Horava 69), Kopic, Kovarik (Petržela 78) - Duriš (Holenda 86).
Vojvodina: Žakula - Vasilić, Pankov, Đurić, Nastić - Sekulić, Maksimović - Ivanić, Stanisavljević (Babić 88), Puškarić (Paločević 68) - Ožegović (Pavkov 88).

U prvih desetak minuta Viktorija je imala inicijativu, bilo je nekoliko opasnih centaršuteva, ali je odbrana Novosađana bila pribrana. Sa druge strane, pripretio je Stanisavljević udarcem sa distance, ali lopta nije završila u okviru gola.

Česi su bili superiorni, igralo se samo na polovini Vojvodine, a Hrošovski je šutirao pored gola sa desetak metara u 21. minutu.

Bilo je još nekoliko opasnih situacija u šesnaestercu pre nego što je domaćin poveo u 25. minutu, uz dozu sreće. Posle kornera sa leve strane Rajtoral je želeo da uhvati volej sa dvadesetak metara, nije zahvatio loptu onako kako je želeo, ali je onda došla do Kopica, koji šalje loptu u levi ugao Žakulinog gola – 1:0.

Vojvodina se malo oslobodila posle primljenog gola, videli smo nedovoljno jak udarac Stanisavljevića, kao i pokušaj Ožegovića glavom. Međutim, nisu to bile velike pretnje za gol Viktorije.

Taman kada se činilo da su se Novosađani opustili, malo je nedostajalo da Viktorija duplira vođstvo – Duriš je uputio sjajnu loptu za Kolara, on ju je primio na grudi, ali je sa pet metara šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena Žakula je spasao svoj tim, pošto je izveo paradu i odbranio odličan udarac Vaneka sa oko 25 metara.

Baš kao i u najvećem delu prvog poluvremena, Viktorija je i na početku nastavka dominirala, a u 51. minutu duplirala je prednost – Vanek je došao na dvadesetak metara od gola, odbrana Voše je zakasnila sa izlaskom, a posle udarca Vaneka lopta je posle odbitka prevarila Žakulu za 2:0.

U 55. minutu Vojvodina je stvorila prvu priliku – Puškarić je bio usamljen sa leve strane, ali previše je oklevao, pa je na kraju samo iznudio korner.

Posle toga je Vojvodina napokon povezala nekoliko smislenih akcija i uspevala da zadrži nešto duže loptu u nogama, ali iz toga se nije izrodila niova velika šansa.

Na drugoj strani domaći su tražili penal pošto je lopta pogodila Nastića u ruku, ali sudija je procenio da namere nije bilo.

Ožegović se nije dobro snašao u solidnoj poziciji, a na drugoj strani je Žakula ponovo spasao goste – prvo je uhvatio udarac sa distance, a onda je skinuo zicer Durišu u 72. minutu, koji je na pet metara bio potpuno sam i šutirao glavom.Novosađani su odigrali izuzetno loše ceo meč u Češkoj – bez ideje u napadu i sa mnogo propusta u odbrani. Jedinu pravu priliku za Vojvodinu imao je Puškarić u 55. minutu, pri zaostatku 2:0, ali nije bio dovoljno odlučan.

Ožegović se nije dobro snašao u solidnoj poziciji, a na drugoj strani je Žakula ponovo spasao goste – prvo je uhvatio udarac sa distance, a onda je skinuo zicer Durišu u 72. minutu, koji je na pet metara bio potpuno sam i šutirao glavom.