Moskva: Krajinović pobedio 35. tenisera na svetu

Nacionalni sport - Sreda 18.10.2017 - 09:02

Naš teniser Filip Krajinović napravio je malo iznenađenje u prvom kolu turnira u Moskvi, jer je pobedio domaćeg tenisera Andreja Rubljova sa 7:5, 7:6 (6).

Veliki uspeh na startu turnira u Moskvi FOTO: Getty Images Veliki uspeh na startu turnira u Moskvi FOTO: Getty Images

Rus je trenutno 35. na ATP listi, dok je Krajinović za 42 pozicije lošije rangiran, pa je jasno da je napravio veliki uspeh na startu turnira u Moskvi.

Naš teniser je u prvom setu bolje servirao, pa je dopustio rivalu mnogo manje brejk šansi.

Imao je Rubljov tri prilike da oduzme Krajinoviću servis, no u tome nije uspeo.

Sa druge strane, Filip je propustio šest prilika, ali je sedmu iskoristio, i to u 12. gemu. Zahvaljujući tom brejku osvojen je i prvi set.

Drugi set je počeo lošije za Srbina, jer je već na startu dozvolio protivniku da mu oduzme servis.

Ipak, uspeo je da uzvrati i taj deo igre je odveo u taj-brejk.

Imao je Rubljov dve set lopte pri rezultatu 6:4, ali je Krajinović vezao četiri poena i slavio je protiv domaćeg tenisera.

U narednom kolu će igrati protiv Rikardsa Berankisa, koji je na startu pobedio Dušana Lajovića.