Odbojkaši poraženi od Slovenije

Nacionalni sport - Subota 26.09.2015 - 08:58

Srpski odbojkaši poraženi su od Slovenije sa 3:2 u prvom kolu turnira “Četiri nacije” u nemačkom Ludvigsburgu u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

Srbija se sprema za EP. Foto: Conny Curth/Odbojkaški savez Srbije Srbija se sprema za EP. Foto: Conny Curth/Odbojkaški savez Srbije

Slovenci su pobedili Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 18:25, 26:24, 22:25 i 15:13, posle 132 minuta igre.

Seniori Srbije su poraženi od Slovenije, u meču u kojem su izabranici Nikole Grbića dozvolili rivalu da se potpuno vrati u meč u trećem setu.

Posle vođstva Srbije od 24:21, Slovenija je serijom 5:0 okončala set u svoju korist i povela sa 2:1. U petom setu, Srbija je u finišu ponovo dopustila Slovencima da preokrenu rezulat i na kraju slave.

Srbija se u subotu od 20 časova sastaje sa Nemačkom, a u poslednjem kolu u nedelju od 17 časova igra sa domaćinom.

Reprezentacija Srbije je meč počela sa postavom Jovović, Atansijević, Lisinac, Podraščanin, Petrić, Uroš Kovačević i libero Rosić.

Slovenci su bolje počeli utakmicu i poveli sa 2:0, a Srbija je uspela da izjednači na 3:3, a zatim asom Uroša Kovačevića i da prvi put povede – 4:3. Vodila se zatim revnopravna borba do 6:5 za Srbiju, kada su Slovenci sa tri vezana poena stigli do prednosti od 8:5. Povela je Slovenija sa 9:6, da bi Srbija poenima Petrića iz smeča i Jovovića iz bloka smanjila na 9:8, a Atanasijević je izjednačio na 9:9.

Ponovo je Srbija dozvolila Slovencima da vežu dva poena, za prednost od 11:9, a zatim i 13:10, pa je Grbić zatražio tajm-aut. Vodila je Slovenija sa 14:11, a Srbija smanjila na 14:13. Izjednačila je Srbija na 15:15, a na drugom tehničko odmoru bilo je 16:15 za Sloveniju. Posle vođstva Slovenije od 18:15, Grbić je i drugi put u prvom setu zatražio 30 sekundi odmora. Smanjila je Srbija prednost Slovenaca na dva poena, 18:16, ali je Slovenija sa četiri vezana poena, sve na servis Pajenka, stigla do viška od šest poena – 22:16.

Grbić je tada zamenio tehničare, pa je Brđović ušao u igru umesto Jovovića, a Srbija, na servis Petrića, smanjila na 22:20. Slovenija je finišu stigla do tri set lopte – 24:21, a zatim realizovala prvu za konačnih 25:21 za vođstvo od 1:0 u setovima.

Slovenija je i drugi set počela mnogo bolje i povela sa 4:1, pa je Grbić odmah reagovao tajm-autom. Posle predaha, Srbija je smanjila na 4:3, a zatim povela na prvom tehničkom odmoru sa 8:6. Posle pauze, Srbija je nastavila seriju i povela sa 10:6, pa je Andrea Đani morao da zatraži tajm-aut. Nisu Slovenci imali rešenje za sjajne servise Petrića, smečeve Atanasijevića i blokove Lisnica, pa je Srbija povela sa 11:6.

Uspela je Slovenija da ublaži razliku i smanji na 12:9, da bi, posle izjednačene igre, na drugom tehničkom tajm-autu bilo 16:12 za Srbiju. Igralo se zatim poen za poen do 17:14, kada je Srbija, na servis Lisinica, osvojila dva poena, povela sa 19:14, pa je Đani zatražio i drugi trenerski tajm-aut u drugom setu. Posle vođstva Srbija od 20:15, Slovenci su smanjili na 20:17, a Srbija odmah vratila razliku na pet poena – 22:17. Petrić je sjajnim blokom doneo Srbiji šest set lopti – 24:18. Iskoristila je Srbija prvu za konačnih 25:18 i izjednačila na 1:1 u setovima.

Treći set je obeležila žestoka i izjednačena borba za svaki poen. Na prvom tehničkom tajm- autu bilo je 8:7 za Sloveniju, a zatim 10:9 za Srbiju. Uspela je Slovenija ponovo da preokrene rezultat i povede sa 15:14, odnosno 16:15 na drugom tehničkom odmoru. Povela je Slovenija sa 18:16, pa 20:18, kada je Srbija serijom 4:0 povela sa 22:18, pa je Đani zatražio tajm-aut.

Zanimljivo je da je Srbija do izjednačenja na 20:20 stigla na servis Uroša Kovačevića. Tada je Grbić zamenio servere, pa je umesto mlađeg Kovačevića ušao Okolić, a Srbija nastavila seriju poena. Posle tajm-auta Đanija, Okolić je još jednom odlično servirao, a Srbija povela sa 23:20. Vodila je Srbija zatim sa 24:21, a Slovenija smanjila na 24:23 na servis Gasparinija, da bi posle greške Lisinca, Slovenci izjednačili na 24:24. Usledila je nova greška srpskih odbojkaša, ovoga puta Atanasijevića, pa su Slovenci stigli do prve set lopte – 25:24, koju su realizovali za 26:24 i poveli sa 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, Srbija je vodila sa 8:5 na prvom tehničkom odmoru, ali su Slovenci sredinom seta preokrenuli rezultat i poveli sa 12:11. Srbija je ponovo stigla do vođstva, ovoga puta sa 17:15, a zatim tu prednost čuvala do finiša, kada je stigla do dve set lopte – 24:22. Za razilku od trećeg seta, Srbija je realzovala prvu set loptu. Posle odličnog servisa Starovića poentirao je Brđović za konačnih 25:22 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Na početku petog seta, sjajni servisi Brđovića, ali i greške Slovenaca, doneli su Srbiji vođstvo od 3:0, pa je Đani odmah zatražio tajm-aut. Blokom Poraščanina i Ivovića, Srbija stiže do 4:0. Smanjili su Slovenci na 4:2, pa posle 5:2 stigli do izjednačenja na 5:5, pa je Grbić bio prinuđen da zatraži tajm - aut. Uroš Kovačević je prekinuo seriju Slovenije, pa je Srbija povela sa 6:5, da bi Slovenci sa dva uzastopna poena stigli do prvog vođstva u petom setu – 7:6, odnosno 8:7 na promeni strana. Posle vođstva Slovenije od 9:8, Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 10:9. Posle 11:10 za Srbiju, Slovenija je povela sa 12:11, pa zatim i sa 14:12. Iskoristila je Slovenija drugu meč loptu za 15:13 i trijumf od 3:2.