OFK poražen u Nišu sa penala

Nacionalni sport - Subota 25.07.2015 - 07:53

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su OFK Beograd 1:0 (0:0), na premijeri drugog kola Superlige Srbije.

Strelac je bio Đuričković. Foto: OFK Beograd, zvanični sajt Strelac je bio Đuričković. Foto: OFK Beograd, zvanični sajt

Meč na polupraznom Čairu rešen je u 12. minutu drugog poluvremena golom Petra Đuričkovića sa penala.

Prethodno je Đuričkovića na ivici kaznenog prostora oborio Zlatko Liščević povlačeći ga za dres nekoliko metara.

Nekoliko minuta nakon vođstva sjajnu šansu za 2:0 iao je bek Radničkog Darko Bulatović, izašao je sam Stefana Čupića, ali je šutirao preko gola.

Nišlije su u potpunosi nadigrale "romantičare" koji su samo jednom zapretili Aleksandru Jovanoviću. S druge strane, Čupić je imao poprilično posla, šest puta je morao sam sa spasava svoj gol.

Radnički je zabeležio prvu pobedu u novoj sezoni, nakon poraza u Čačku na premijeri, dok je OFK Beograd poražen drugi put, sezonu je počeo neuspehom protiv Crvene zvezde, u kontroverznom preokretu na Vračaru.