Partizan 26. put prvak države!

Nacionalni sport - Sreda 13.05.2015 - 20:29

Fudbaleri Partizana novi su šampioni Srbije, a titulu su obezbedili pobedom nad Napretkom u Kruševcu sa 2:0 (0:0) u 28. kolu Jelen Superlige.

StarSport StarSport

Crno-beli su trijumf obezbedili u drugom poluvremeu golom Branka Ilića u 26. minutu i Andrije Živkovića na devet minuta do kraja.

To je 26. titula nacionalnog prvaka za crno-bele, a sedma u poslednjih osam godina.

Partizan je bio superioran tokom najvećeg dela prvenstva, na proleće se izborio i sa odlascima ključnih igrača poput Škuletića i Lazovića, pa je više nego zasluženo ponovo prvak države. Dodatni razlog za slavlje ima legenda crno-belih, kapiten Saša Ilić, koji je osvojio desetu titulu sa Partizanom.

Prvo poluvreme utakmice u Kruševcu nije donelo mnogo uzbuđenja. Najbolju priliku imao je Napredak u 16. minutu, ali dobru kontru domaćina nije realizovao Nikola Trujić, pošto je njegov udarac sa sedam-osam metara završio preko gola.

Početak drugog dela igre obeležili su uglavnom udarci sa distance, koji nisu ugrozili golmane nijedne od ekipe.

Partizan je do prednosti došao pošto je Nikola Drinčić iz slobodnog udarca sa oko 40 metara centrirao, a Ilič je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu. Napredak je umalo u 77. minutu došao do izjednačenja, ali je Trujić udarcem sa ivice kaznenog pogodio samo stativu.

Konačan rezultat utakmice u Kruševcu postavio je Živković, koji je posle proigravanja Nemanje Kojića ostao sâm u kaznenom prostoru i lako savladao golmana Napretka.

Napredak – Partizan 0:2 (0:0)