Partizan preokretom pobegao Zvezdi

Nacionalni sport - Nedelja 14.09.2014 - 08:50

Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički 4:2 posle preokreta u derbiju petog kola JSL i osamostalili se na pvom mestu na tabeli.

StrarSport StrarSport

Usledila je dominacija crno-belih u drugom delu, a do izjednačenja stižu već u 52. minutu. Drinčić je uputio sjajan centašut na petarac, Lazović je zakačio loptu, ona okrznula Bojića i prevarila Ristića.

Crno-beli tada pojačavaju pritisak i stižu do trećeg gola preko Lazovića, ali sudije ga poništavaju zbog ofsajda, iako je bila regularna pozicija.

Međutim, kvalitet Partizana dolazi do izražaja u poslednjih 15 minuta, te crno-beli lako stižu do pobede. Najzaslužniji za to bio je novi fantastičan centaršut Drinčića koji glavom u vođstvo pretvara Škuletić, da bi pet minuta pre kraja rezervista Luka lobom potvrdio slavlje.

U finišu meča gosti dva puta pogađaju okvir gola, te Čukarički beleži prvi poraz u sezoni.

U petom kolu Donji Srem i Rad su igrali 1:1, Mladost je iznenadila u Novom Pazaru sa 2:1, dok je duel Spartaka i Jagodine prekinut zbog nevremena na 0:0.

U preostala dva meča dana, Borac i OFK Beograd su igrali 1:1, dok je niški Radnički minimalnim rezultatom slavio na gostovanju kod Voždovca.