Partizan sa pet bodova prednosti

Nacionalni sport - Ponedeljak 13.04.2015 - 18:18

Fudbaleri Partizana ponovo su stekli pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, pošto su savladali OFK Beograd – 3:1 (1:0).

StarSport StarSport

Duel 22. kola JSL na Vračaru počeo je stopostotnom prilikom za "Romantičare", ali je Gajić sa pet metara šutirao pravo u Živkovića.

Samo deset minuta kasnije Andrija Živković kaznio je promašaj Gajića, pošto prethodno nije sviran ofsajd, da bi isti igrač duplirao vođstvo crno-belih u 50. minutu. Pobedu gostiju i definitivno je potvrdio Ivan Šaponjić trinaest minuta kasnije.

Bio je ovo prvi pogodak mladog napadača Partizana u seniorskoj konkurenciji u Jelen Superligi, a prethodno je bio precizan i u meču Kupa Srbije u Jagodini.

Konačan rezultat susreta postavio je Dejan Zarubica u 85. minutu, kaznivši grešku odbrane Partizana.

Narednog vikenda Partizan dočekuje Mladost iz Lučana, dok OFK Beograd gostuje Donjem Sremu.