Partizan ubedljiv na startu, prvenci novajlija

Nacionalni sport - Subota 18.07.2015 - 07:20

Fudbaleri Partizana pobedili su Metalac na svom terenu sa ubedljivih 4:0, na startu nove sezone u Superligi Srbije.

Partizan čeka revanš u Ligi šampiona. Foto: FK Partizan Partizan čeka revanš u Ligi šampiona. Foto: FK Partizan

Ekipa Zorana Milinkovića lako je izašla na kraj sa gostima iz Gornjeg Milanovca, pa je uspešno počela odbranu titule.

Crno-beli su mnogo lakše nego protiv Dile Gori probili odbranu Metalca, već posle prvih 45 minuta imali su tri gola prednosti, a u nastavku su lako završili posao.

Posebno je dobar bio Valerij Božinov, koji se na debiju pre tri dana nije video. Bugarski internacionalac bio je sjajan, asistirao je kod prva dva gola, postigao je treći i najavio odličnu sezonu u dresu Partizana.

U prvom poluvremenu su još pogodili Andrija Živković i Abubakar Umaru, a pobedu je u poslednjem minutu overio Saša Ilić.

Partizan sada očekuje put u Gruziju na revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv ekipe Dila Gori.

Partizan: Živković, Vulićević, Balažic, Ćirković, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, A. Živković, Umaru, Božinov.
Metalac: Belić, Nikodijević, Otašević, Sedlar, Rnić, Panić, Dimitrijević, Bukorac, Mladenović, Merdović, Đenić.