Pobeda Partizana u poslednjoj utakmici jesenje sezone

Nacionalni sport - Nedelja 07.12.2014 - 19:11

Fudbaleri Partizana pobedili su Borac sa 5:1 (1:1) na stadionu u Humskoj u poslednjem meču jesenjeg dela sezone u Jelen Superligi.

Foto : StarSport Foto : StarSport

"Crno-beli" su iskoristili remi Zvezde i Mladosti i sada pred zimsku pauzu imaju šest bodova više u odnosu na večitog rivala.

Borac je poveo u Humskoj golom Đokovića posle kornera u 19. minutu, ali crno-beli stižu do izjednačenja golom Volkova u finišu poluvremena. U nastavku je usledila dominacija Partizana, dva gola Škuletića, te po jedan Živkovića i Saše Ilića za mirnu zimu.

Škuletić je jesen okončao sa 14 golova u JSL, a ukupno 21, pa je oborio rekord Klea od pre nekoliko godina. U ostalim mečevima poslednjeg kola polusezone, Zvezda je osvojila samo bod u Lučanim, sedam golova je postignuto u Kragujevcu, a preokret je napravio Voždovac.

Prolećni deo sezone počinje 21. februara, kada će Partizan ugostiti Voždovac, Zvezda će gostovati u Nišu, dok će OFK Beograd dočekati Vojvodinu.

Partizan je do pobede stigao tek posle preokreta. Gosti iz Čačka poveli su u 19. minutu preko Đokovića. Partizan se mučio tokom prvog poluvremena, izjednačenje donosi Volkov u 41. minutu.

Rezultat je potpuno preokrenut u samo dva minuta, prvo je Škuletić bio precizan u 66. minutu,a Živković postiže gol za 3:1. U nastavku je ponovo Škuletić bio precizan, a tačku na meč stavio je kapiten Ilić.

Meč je počeo otvoreno na obe strane, iako nijedna ekipa nije ozbiljnije zapretila sve do vođstva Borca. Posle kornera Čačana, Mašović je šutirao, Petrović izbacuje loptu sa gol-linije, ona dolazi do Đokovića koji postiže pogodak.

Ofanzivna igra na obe strane i u nastavku, a Partizan je to materijalizovao golom Volkova u finišu provg poluvremena. Posle solo-akcije Grbića u kaznenom prostoru, dodao je loptu Volkovu koji se našao ispred gola i loptu sproveo u mrežu.

Pobednik je rešen u dva minuta nastavka. Škuletić u 66. minutu posle velikog broj propuštenih prilika konačno postiže pogodak za preokret Partizana i to posle sjajne saradnje sa Dankom Lazovićem. Samo minut kasnije posle asistencije Volkova Živković postiže gol za 3:1.

Partizan nije stao ni posle dva gola prednosti. Škuletić je posle dosta promašaja postigao i drugi gol na meču u 90. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena konačan rezultat postavlja kapiten Ilić.

Takmičarska godina za Partizan još nije završena jer crno-beli igraju poslednji meč u Ligi Evrope u četvrtak kada će ugostiti grčki Asteras.