Poraz Zvezde u Atini

Nacionalni sport - Subota 14.02.2015 - 07:37

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Panatinaikosa sa 74:69, u 7. kolu Top16 faze u Evroligi.

StarSport StarSport

Ekipa Dejana Radonjića je u 11. minutu gubila sa 28:6, delovalo je da će pretrpeti debakl, ali je u nastavku odigrala herojski.

Narednih 30 minuta crveno-beli dobili su sa 63:48, pokazali su timski duh, a na kraju su mogli i do senzacionalne pobede.

Četiri minuta pre kraja Zvezda je imala 65:60 i napad, Vilijamsu je izašla lopta iz koša, a iskusna ekipa Panatinaikosa je serijom 10-0 rešila meč. Domaćin je imao tokom cele utakmice i veliku pomoć sudija, navijači ’zelenih’ su konstantno provocirali sa tibina, pa je Zvezdi dodatno bio otežan posao u dvorani OAKA.

Zvezda se praktično oprostila od borbe za četvrtfinale pošto sada ima 1-6 u E grupi, dok je PAO ostvario petu pobedu.

Boban Marjanović ponovo je bio najbolji u sastavu Zvezde sa 17 poena i 10 skokova, a sjajan je bio i probuđeni Čarls Dženkins koji je takođe imao 17 poena (6-12). Vilijams je uz 10 poena imao 2 asistencije ali i 7 izgubljenih lopti, Mitrović je dodao 8, a Tajić 7 poena. Kod domaćina, Sloter je ubacio 16, Batista 13, Gist 12, a Dijamantidis 11 poena.