SL: 'Delfini' obezbedili čelo grupe

Nacionalni sport - Četvrtak 25.06.2015 - 08:13

Vaterpolisti Srbije savladali su u Bergamu reprezntaciju Italije sa 15:11 (5:2, 3:3, 1:3, 6:3) u drugom kolu finalnog turnira Svetske lige.

Photo by David Ramos/Getty Images Photo by David Ramos/Getty Images

Najbolji srpski vaterpolisti ovom pobedom praktično su obezbedili prvo mesto u grupi i lakšeg rivala u četvrtfinalu.

Srbija je odlično otvorila utakmicu i već posle prvih osam minuta imala tri poena prednosti.

Na poluvremenu su ’Delfini’ zadržali to vođstvo, ali je onda usledio pad u trećoj deonici, pa su se Italijani rezultatski vratili. Ipak, izabranici selektora Dejana Savića ponovo su podigli nivo igre i četvrtu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 6:3.

Savić će biti nezadovoljan oscilacijama u igri, ali može da bude veoma srećan jer je veliki broj igrača bio golgeterski raspoložen.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri gola, Miloš Ćuk, Filip Filipović i Stefan Mitrović postigli su po dva gola, a u listu strelaca upisali su se Živko Gocić, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Nikola Jakšić i Andrija Prlainović.

U prvoj utakmici Svetske lige Srbija je odigrala sjajno i pobedila Sjedinjene Američke Države rezultatom 13:7.

’Delfini’ narednu utakmicu igraju u četvrtak od 16 sati protiv selekcije Australije.