Vaterpolisti u četvrtfinalu

Nacionalni sport - Petak 31.07.2015 - 12:54

Vaterpolisti Srbije savladali su Australiju 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:1) i plasirali se direktno u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kazanju.

Prečka spasila Srbiju.Foto: VSS Prečka spasila Srbiju.Foto: VSS

Srbija je pre "kengura" nadigrala Crnu Goru i Japan, pa će kao prvoplasirani tim grupe D imati tri dana predaha pred nastavak takmičenja u nokaut fazi.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Australijanci dominiraju u trećem periodu i sa četiri uzastopna gola preokreću na 8:6. "Delfini" pojačavaju tempo u poslednjih osam minuta te uzvraćaju istom serijom za pobedu.

Po dva gola za Srbiju postigli su Filip Filipović, Stefan Mitrović i Milan Aleksić, dok su po gol dali Slobodan Nikić, Duško Pjetlović i Miloš Ćuk. Australiju je sa tri gola predvodio Aron Janger, dok je dva postigao Svift.