Zlato Arsovićeve u Fort Beningu

Nacionalni sport - Četvrtak 14.05.2015 - 21:05

Srpska strelkinja Andrea Arsović osvojila je zlato na Svetskom kupu u američkom Fort Beningu u disciplini vazdušna puška na deset metara.

Arsovićeva, koja je imala peti rezultat u kvalifikacijama, u finalu je ostvarila 208,1 krugova i za samo 0,4 kruga nadmašila najbližu rivalku.

Drugo mesto zauzela je Hrvatica Snježana Pejčić, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našla Stine Nilsen iz Danske.

Arsovićeva je prva od svih srpskih sportista izborila vizu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru naredne godine, a Srbiji je donela treće zlato u Fort Beningu.

Prethodno je Milutin Stefanović slavio u disciplini vazdušna puška na deset metara, a Damir Mikec malokalibarskim pištoljem na 50 metara i obojica su se tako priključili olimpijskom timu Srbije.