Zvezda preokretom do 23. pobede

Nacionalni sport - Nedelja 15.03.2015 - 20:24

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u Laktašima sa 85:80 u meču pretposlednjeg, 25. kola ABA lige i sada imaju skor 23-2 na prvom mestu na tabeli.

StarSport StarSport

Crveno-beli nisu odigrali na svom maksimumu, naročito se to odnosi na odbranu, pošto su u prve tri četvrtine primili čak 71 poen.

Igokea je vodila tokom najvećeg dela meča – na šest minuta do kraja bilo je 74:62, ali je Zvezda tada pojačala u odbrani, da bi preokret doneli Kalinić i Cirbes.

Nemački internacionalac dao je sedam od poslednjih devet poena crveno-belih. On je bio i najefikasniji sa 18 poena (6-7 iz igre, 6-6 penali), uz 5 skokova, Nikola Kalinić imao je 14 poena (5-7 iz igre), 8 skokova i 2 asistencije, Jaka Blažič takođe je dao 14 poena (6-10 iz igre, 3sk), a Čarls Dženkins dodao je 10 (3-5 iz igre), uz 3 ukradene lopte.

Kod Igokee je Heslip ubacio 18 poena, Džons je dodao 17, Duško Bunić upisao je 13 poena i 7 skokova, dok je Marko Čakarević zabeležio 12 poena i 10 skokova.

Zvezda je tokom meča gubila i sa 13 poena razlike, u poslednjih šest minuta ušla je sa -12, a posle zakucavanja Blažiča za 79:78 povela je prvi put od rezultata 2:0. Do kraja je Cirbes dva puta pogodio uz faul, što je uz dobru odbranu osiguralo trijumf Zvezdi.

U poslednjem kolu crveno-beli igraju sa MZT-om u Pioniru, dok Igokea gostuje Megi u Sremskoj Mitrovici.