Alžir u osminu finala, pobeda Belgije

Svetski sport - Petak 27.06.2014 - 06:38

Remijem sa Rusijom 1:1 fudbalska reprezentacija Alžira plasirala se u osminu finala SP. U drugom meču Belgija sa igračem manje pobedila Južnu Koreju 1:0.

BETA/AP BETA/AP

Rusi su posle sedam minuta poveli golom Kokorina, Alžir izjednačio preko Slimanija na isteku sata, posle čega je ekipa Vahida Halilhodžića sačuvala željeni rezultat.

Jan Vertongen je doneo pobedu Belgiji 12 minuta pred kraj, iako je Stiven Defur isključen u finišu prvog poluvremena. Belgija je četvrti tim sasvih 9 bodova, Alžir ima 4, Rusija 2, a Korejci samo 1.

Mečeve ste, kao i svakoga dana, mogli da pratite na Live blogu B92 i aktivno učestvujete kroz komentare na društvenim mrežama, uz hešteg #B92Brazil.

Prethodno je viđen rasplet u grupi G, a u osminu finala su prošli Nemačka i SAD.