Bajern pao u Madridu, preokret Barselone

Svetski sport - Četvrtak 29.09.2016 - 08:47

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su u sredu uveče Bajern 1:0 (1:0) u derbiju večeri drugog kola Lige šampiona.

Fudbaleri Atletika slave pobedu; Foto: Getty Images Fudbaleri Atletika slave pobedu; Foto: Getty Images

Na krcatom „Visente Kalderonu“ odlučio je pogodak Belgijanca Janika Fereire-Karaska u 35. minutu.

Domaćin je mogao i ubedljivije da slavi, ali je Antoan Grizman u 84. minutu pogodio prečku iz penala, baš kao prošle sezone u finalu protiv Reala.

Bio je to prvi poraz Bajerna od dolaska Karla Anćelotija nakon serije od osam trijumfa.

Barselona bez Lionela Mesija „okrenula“ je Borusiju u Menhengladbahu 2:1, dok je Siti remizirao u Glazgovu protiv Seltika 3:3, pa prvi put nije pobedio od dolaska Pepa Gvardiole.

Domaćin je tri puta vodio. a gosti se tri puta vraćali. Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč na poziciji štopera i pogrešio uoči trećeg gola Seltika.

Rezultati:

A grupa:

Arsenal – Bazel 2:0 (Volkot 7, 26), Ludogorec – PSŽ 1:3 (Natanijel 16 – Matuidi 41, Kavani 56, 60).

Tabela: PSŽ 4, Arsenal 4, Ludogorec 1, Bazel 1.

B grupa:

Bešiktaš – Dinamo Kijev 1:2 (Kvarezma 26 – Cigankov 65), Napoli – Benfika 4:2 (Hamšik 20, Mertens 51, 58, Milk 54. penal – Guedes 71, Salvio 86).

Tabela: Napoli 6, Bešiktaš 2, Dinamo Kijev 1, Benfika 1.

C grupa:

Borusija Menhengladbah – Barselona 1:2 (T. Azar 34 – Arda Turan 65, Pike 74), Seltik – Mančester Siti 3:3 (Dembele 3, 47, Sterling 20. autogol – Fernandinjo 12, Sterling 28, Nolito 55).

Tabela: Barselona 6, Mančester Siti 4, Seltik 1, Borusija Menhengladbah 0.
D grupa:

Atletiko Madrid – Bajern 1:0 (Karasko-Fereira 35), Rostov – PSV 2:2 (Polož 9, 38 – Proper 14, L. De Jong 45).

Tabela: Atletiko Madrid 6, Bajern 3, PSV 1, Rostov 1.