Juve dobio Real

Svetski sport - Utorak 05.05.2015 - 21:51

Fudbaleri Juventusa savladali su Real Madrid u prvom meču prvog polufinalnog para Lige šampiona – 2:1 (1:1).

Getty Images Getty Images

Drugi polufinalni duel na programu je u sredu u tradicionalnom terminu u Kataloniji, kada na Barseloninom Nou Kampu gostuje minhenski Bajern.

Duel pre 41.000 navijača na "Juventus Areni" u Torinu rešio je Karlos Teves iz penala u 58. minutu.

Prethodno je Alvaro Morata, dete Reala, doveo domaćina u vođstvo već u osmom minutu, ali je Kristijano Ronaldo 19 minuta kasnije poravnao rezultat.

Drugi put u istoriji LŠ (uz sezonu 2012/13), otkad je 1992. godine promenjen format, svi učesnici polufinalnih duela imaju barem po jednu titulu prvaka Evrope.

Veliko finale igra se u Berlinu šestog juna.