LŠ: Real lako, Porto se izvukao

Svetski sport - Četvrtak 19.02.2015 - 05:30

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Šalke u Gelzenkirhenu sa 2:0 (1:0), dok su Bazel i Porto remizirali 1:1 (1:0) u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Beta/AP Beta/AP

Kristijano Ronaldo je pogotkom u 26. minutu prekinuo post od 300 minuta bez gola, a konačni rezultat postavio je Marselo izvanrednim golom u 79. minutu.

Bazel je na Sent Jakobu vodio od 11. minuta golom Derlisa Gonsalesa, ali je sjajan rezultat Portugalcima doneo Danilo u 79. minutu iz jedanaesterca.

Real je praktično obezbedio prolaz u četvrtfinale, ni Porto nije daleko, a plasman među osam najboljih timova Evrope pokušaće da ’overe’ 10. marta, kada su na programu revanši na stadionima Santijago Bernabeu i Dragao.