LŠ: Steaua se provukla do Partizana

Svetski sport - Četvrtak 23.07.2015 - 08:36

Fudbaleri Partizana igraće protiv Steaue u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbaleri Partizana igraće protiv Steaue. Foto: Wikipedia Fudbaleri Partizana igraće protiv Steaue. Foto: Wikipedia

Rumunski šampion je u revanšu 2. runde u Bukureštu poražen od Trenčina sa 3:2, ali je prošao dalje zbog trijumfa u prvoj utakmici u Slovačkoj od 2:0.

Gosti su Bukureštu sjajno krenuli i na poluvremenu su vodili 2:0 posle golova Moraeša u 13. i Bera u 21. minutu.

Ipak, Steaua je u nastavku stigla do izjednačenja za samo tri minuta. Muniru je smanjio u 57. minutu, a u 60. je već bilo 2:2 posle pogotka Tadea sa penala.

Gosti su 15 minuta pre kraja ostali bez Rundića zbog dva žuta kartona, ali su i pored toga učinili završnicu neizvesnom pošto su preko Moraeša u 84. minutu postavili konačan rezultat.

Rumunska ekipa u svakom slučaju nije pokazala preveliki kvalitet u dvomeču sa Trenčinom, pa će Partizan imati dobru šansu da se plasira u plej-of za ulazak u elitno takmičenje.

Prvi meč igra se 28. ili 29. jula u Bukureštu, a revanš je na programu 4. ili 5. avgusta u Beogradu.