DINAMO NEMOĆAN U DERBIJU

Izvor: OK Radio - Lokalne vesti - Ponedeljak 14.04.2008 - 08:24

Fudbaleri vranjskog Dinama nisu uspeli da pobede niški Sinđelić u derbiju kola, koji je završen rezultatom 1:1, i tako značajno umanjili šanse za plasman u viši rang takmičenja. Dinamo je vodio do 77. minuta golom Zorana Zukića, ali su gosti pred kraj meča iskoristili grešku odbrane domaćina i sačuvali prednost od šest bodova u odnosu na Vranjance. Predsednik Dinama Nebojša Zupančić za O.K. radio je rekao da je vrlo nezadovoljan rezultatom, te da će njegova ekipa učiniti sve da, ipak, ostane u trci za plasman u Prvu Telekom ligu Srbije. Dinamo je trenutno treći na tabeli, a u narednom 23. kolu gostuje Balkanskom u Dimitrovgradu. Druga dva regionalna predstavnika u ovom rangu takmičenja odigrala su sa polovičnim uspehom minulo kolo. Morava je pobedila na gostovanju Rudar Alposa sa 2:1, a Železničar iz Vranjske Banje je izgubio u Kruševcu sa 2:0. Taj meč obeležio je i incident i povreda Miloša Kostića, igrača Železničara, koji je kako saznajemo prebačen u Niški klinički centar gde je konstatovan teži potres mozga, ali se Kostić oporavlja od povrede. Kostić je nastradao u duelu kada se u zaustavnom vremenu sudario sa protivničkim fudbalerom, nakon čega je ostao bez svesti, a na vozilo hitne pomoći čekalo se duže od 15 minuta. Trener Banjčana Miroslav Knežević kaže da njegova ekipa i pored poraza nije nadigrana. Inače, u narednom kolu “Želja” igra u Banji sa OFK Nišom, a Morava dočekuje u Hanu kruševački Trajal.