DINAMO PRETPOSLEDNJI NA POLUSEZONI

Izvor: OK Radio - Lokalne vesti - Ponedeljak 01.12.2008 - 09:31

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela fudbalskog prvenstva za prvoligaše, vranjski Dinamo osvojio je samo jedan bod na domaćem terenu. Dinamo je igrao 0:0 sa Mladošću iz Apatina, dojučerašnjim superligašem, i propustio šansu da u poslednjem kolu na tabeli preskoči konkurente za opstanak u ligi. Polovinom prvog poluvremena Vranjanci su opet promašili jedanaesterac, i to treći put za redom na domaćem terenu, pa su sa deset igrača, zbog isključenja Miodraga Stojanovića, došli do boda u ovom susretu. Mladen Dodić šef stručnog štaba Dinama za O.K. Radio kaže da mu se u trenerskoj, ali i fudbalskoj karijeri nikada nije desilo da njegova ekipa promaši tri, kako se čini, odlučujuća penala, u tri uzastopna meča pred svojim navijačima. Tim pre što je jedanaesterac na jučerašnjoj utakmici šutirao centarfor Cakić, koji je u Beogradu savladao golmana Hajduka, i čoveka koji je iz kupa Srbije u penal seriji izbacio Vojvodinu. Dodić priznaje da je Dinamo rezultatski doživeo neuspeh u prvom delu prvenstva, iako je pored lidera na tabeli Smedereva jedina ekipa u ligi koja nije izgubila ni jednu utakmicu na svom stadionu, i tvrdi da je delom i njegova krivica što se nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli. A pruženim partijama vrlo je razočaran i sada bivši predsednik Dinama Nebojša Zupančić. On tvrdi da su brojni razlozi u klubu i oko kluba kumovali lošim partijama fudbalera, ali da to nije opravdanje. Nastavak prvenstva Dinamo će dočekati na 17. poziciji sa osvojenih 15 bodova iz 17 kola. Poslednji na tabeli Prve lige Srbije je Hajduk iz Beograda sa osam bodova. Prvi meč u nastavku prvenstva, na proleće Dinamo igra sa Sevojnom.