Nazad

HALIMI:NACIONALNO VE?E PREKO KOORDINACIONOG TELA

Izvor: OK Radio - Lokalne vesti - Ponedeljak 14.02.2005 - 15:31

Riza Halimi, gradonačelnik Preševa, smatra da Albanci s juga Srbije treba da iskoriste institucije sistema i rade na formiranju nacionalnog veća. U Preševu nije održan najavljeni sastanak radne grupe za formiranje nacionalnog veća Albanaca. Razgovori su odloženi bez ikakvog obrazloženja. O formiranju nacionalnog veća se, kako je podsetio lider Partije za demokratsko delovanje i gradonačelnik Preševa Riza Halimi, diskutuje skoro dve godine, jer postoje dva stava. Jedan od tih stavova je da bi trebalo iskoristiti zakone koji daju određena prava nacionalnim manjinama, a drugi da nacionalno veće treba da bude van institucija sistema, rekao je Halimi. On kaže da postoji i mogućnost da se nacionalno veće Albanaca formira "vanredno, preko Koordinacionog tela" za jug Srbije. "Videćemo koliko su Vlada Srbije i Savet ministara Srbije i Crne Gore spremni da istinski rade na političkom procesu kako bismo ozbiljno rešavali probleme koji se ovde gomilaju decenijama", kazao je Riza Halimi.

Komentari

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar: