Izvor: OK Radio - Lokalne vesti - Petak 28.01.2005 - 17:19
Stranka potpredsednika Vlade Srbije Miroljuba Labusa odlučuje naredne nedelje hoće li ostati verna svojim koalicionim partnerima, ili izlazi iz vlasti. O tome i daljoj politici ove partije odlučivaće delegati na Glavnom odboru, čiji datum do danas nije preciziran. Dragan Petrović, narodni poslanik iz Vranja i lider lokalnog G17 plus, za O.K. radio kaže da se stvari nisu promenile od pre desetak dana, odnosno, da je njegova stranka i dalje na stanovištu da je put Srbije, put ka Evropskoj uniji. On kaže da će ova partija napustiti vlast i sve obaveze u državnim organima, ako GO G17 plus proceni da se Srbija okreće izolaciji, a ne evropskim integracijama. -Politika G17 plus je jasna, nemamo šta da tražimo u vlasti, ako se ta vlast zalaže za nesaradnju sa Evopom. Približavanje Evropskoj uniji znači i ispunjavanje određenih međunarodnih pobaveza, a ako predstavnici aktuelne vlasti to ne žele, vratićemo Srbiju unazad. Mi smo protiv toga, i sigurno da će na Galvnom odboru biti velike rasprave o tome hoće li starnka istupiti iz Vlade. Ako, u narednih nekoliko dana naši koalicioni partneri pokažu konkretnu spremnost za saradnju sa Evropom i Hagom, onda imamao moralnu obavezu da i dalje budemo u Vladi, u protivnom, nakom IO i Predsedništva stranke, za očekivati je da GO G17 plus donese odluku o izlasku iz vlasti, koliko god to bilo teško. Veći deo javnosti u Srbiji nije zaboravio pretnju koju su iz G17 plus uputili Koštunici i njegovim istomišljenicima da ima deset dana da odluči da li je za prihvatanje međunarodnih obaveza, ili nije. Iz DSS-a i dalje stižu kontradiktorne vesti da će premijer Srbije za koji dan obavestiti javnost o svim detaljima u vezi sa haškim optuženicima, koji su po mnogim ocenama glavna kočnica i razlog za udaljavanje Srbije od Evrope. Do danas DSS nije promenila svoj stav, četvoricu generala izručiće Hagu samo, ako se oni dobrovoljno predaju. Dobro upoznati sa aktuielnim političkim trenutkom smatraju da Visoki evropski zvaničnici imaju strpljenja da sačekaju još koji dan, ali je vrlo verovatno da dobrovoljne predaje neće biti. Analitičari se slažu da će u tom slučaju studija izvodljivosti pridruživanja Evropskoj uniji biti ocenjena negativno. Po njima i SPO i G 17 plus mogli bi da ostvare svoje namere i izađu iz vlasti. Bez obzira na brojne spekulacije, nezvanično saznajemo da bi G17 plus već u četvrtak mogao da raspravlja na svom Glavnom odboru hoće li, ili neće ostati u Vladi Srbije.
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.