Izvor: OK Radio - Lokalne vesti - Nedelja 30.11.2003 - 15:41
Srpski patrijarh Pavle podržao je danas uspostavljanje ustavne parlamentarne monarhije u Srbiji. U pismu koje je, u ime Svetog Arhijerejskog Sinoda Srpske pravoslavne crkve, uputio princu Aleksandru II Karadjordjeviću, patrijarh je kazao da je "sva istorija srpskog naroda bila u znaku naših vladara i vladarskih kuća" i podsetio na značaj i ulogu dinastije Karadjordjevića.Patrijarh je naveo da je, u drugoj polovini 20. veka, pod vidom demokratije "zavladala nezapamćena tiranija", i dodao da evropske države koje su sačuvale parlamentarnu monarhiju "predstavljaju primer naprednih i organizovanih država i nosilaca istinske demokratije."
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.