Izvor: OK Radio - Lokalne vesti - Utorak 27.01.2004 - 16:12
Pregovori stranaka i koalicija tzv. demokratskog bloka u ponedeljak su završeni bez konačnog dogovora o formiranju institucija u Srbiji i biće nastavljeni u utorak, rečeno je posle sastanka. Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica izrazio je žaljenje što nije postignut dogovor o formiranju organa Skupštine Srbije. ”Bili smo za to da Skupština bude konstituisana i da odmah i vrlo intenzivno počne rad i pre obrazovanja Vlade jer Skupština inicijativom svakog poslanika može da počne rad. To je stav koji je zastupao DSS i to je stav koji su praktično zastupali i G17 plus i Srpski pokret obnove i Nova Srbija", rekao je Koštunica. Potpredsednik Demokratske stranke Boris Tadić kratko je rekao da će pregovori biti nastavljeni. ”Ozbiljna je situacija, svi imaju punu odgovornost za situaciju u zemlji. Pokušavamo da nađemo najbolje moguće rešenje podržavajući političku poziciju svake od stranaka. Pozicije su ponekad dijametralne, ali pokušavamo da nađemo rešenje, pre svega zbog građana Srbije i situacije u kojoj se zemlja nalazi", kaže Tadić. Predsednik SPO Vuk Drašković izrazio je čuđenje što dogovor nije postignut jer "ništa nije sporno". "Ništa nije dogovoreno jer je falila samo jedna ruka. Čija ruka, znaće se u utorak", rekao je Drašković.
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.