ATLETIKA (EP): Dudaš četvrti u Evropi

Izvor: Mondo - Nacionalni sport - Četvrtak 28.06.2012 - 19:45

Srpski desetobojac Mihail Dudaš odličan na EP u Helsinkiju. Sa 8.154 bodova osvojio četvrto mesto.

Borio se Mihail Dudaš kao lav na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju.

Silno je želeo da dođe do odličja, a u poslednjoj disciplini, danas popodne, na 1.500 metara dao je i poslednji atom snage.

Osvojio je Dudaš treće mesto u trci sa ličnim rekordom (4:27.54), ali, ipak, nije uspeo da se domogne bronzane medalje.

Dudaš je u ukupnom plasmanu zauzeo četvrto mesto sa 8.154 bodova. Nedostajalo mu je 65 bodova da se domogne bronzane medalje.

Prvak Evrope je Nemac Paskal Berenbruh (8.558 bodova), drugi je Oleksej Kasjanov (8.321 bod), a bronzu je osvojio Rus Ilja Škurenjov (8.219 bodova).

Bio je ovo odličan dan za srpsku atletiku. Emir Bekrić se plasirao u finale trke na 400 metara sa preponama, Dudaš je četvrti. U finalu će biti i bacač kugle Asmir Kolašinac i Tatjana Jelača u bacanju koplja.