Čavić i Lenđer bez medalje

Izvor: Tanjug - Nacionalni sport - Utorak 22.05.2012 - 19:45

Srpski reprezentativci u plivanju Milorad Čavić i Ivan Lenđer nisu uspeli danas da osvoje medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na prvenstvu Evrope koje se održava u Debrecinu.

Čavić je osvojio peto mesto sa vremenom 23, 53 sekunde, dok je Lenđer trku završio na šestom mestu sa vremenom 23,68 sekundi.

Zlatnu medalju i titulu sa prethodnog šampionata Evrope odbranio je Španac Rafel Perez Miunjoz sa vremenom 23,16. Drugo mesto osvojio je Francuz Frederik Buske (23,30), dok je trećeplasirani Jaun Ćurkin iz Belorusije (23,37).