EP (kval): Crnogorke bolje od Srpkinja

Izvor: Mondo - Nacionalni sport - Četvrtak 14.06.2012 - 12:14

Poraz reprezentacije Srbije na startu kvalifikacija za EP u Francuskoj 2013. godine. Crnogorke pobedile na Cetinju 85:68 (28:16, 12:15, 24:13, 21:24).

Samo u prvih pet minuta reprezentacija Srbije je bila ravnopravna, a potom su domaće košarkašice potpuno preuzele inicijativu i iz minuta u minut povećavale vođstvo.

Gotovo tokom celog meča vodila je reprezentacija Crne Gore, a pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini posle koje je razlika bila +20 (64:44).

Srbija je sredinom poslednje četvrtine, serijom 9:0 prišla na -12 (60:72), ali je usledio kontraudar ekipe Miodraga Baletića za konačan trijumf.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Ešaja Marfi, koja je pored 26 poena imala i 15 skokova. Ekipu Srbije predvodila je Milica Dabović sa 21 poenom, a njena sestra Ana postigla je 15.

Sledeći meč u kvalifikacijama reprezentacija Srbije igra 20. juna u Smederevu protiv Švajcarske, koja je danas pobedila na gostovanju Estoniju 62:58.

CRNA GORA: Škerović 17, Ćulafić, Baletić, Popović, Aleksić 2, Dubljević 18, Perovanović 20, Turčinović, Jovanović 2, Bigović, Marfi 26.

SRBIJA: Radočaj 12, Mandić 4, Jovanović, Krnjić 4, Ivanović, Matić 8, M. Dabović 21, Maksimović, Baltić 2, Šaponjić 2, A. Dabović 15, Škorić.