Ilić i Manga sa klupe doneli trijumf Partizanu

Izvor: Blic - Nacionalni sport - Subota 21.04.2012 - 21:36

Fudbaleri Partizana teško su uspeli da upišu nova tri boda u 25. kolu Jelen Superlige, ali su ostvarili cilj na gostovanju Smederevu zahvaljujući rezervistima Saši Iliću i Davidu Mangi - 2:0.

Navijači nisu mogli da uživaju u atraktivnoj fudbalskoj predstavi, ali su gostujuće pristalice posle svega mogle da budu zadovoljne jer je Partizan u finišu susreta stigao do pobede.

Smederevo je pružilo dostojan otpor šampionu i već u 3. minutu Kovačević je naterao Stojkovića da se pruži koliko je dugačak i vrhovima prstiju izbije loptu u korner.

Partizan je imao odgovor u sledećem napadu preko Markovića koji je izbegao ofsajd zamku, uposlio Dijaru koji se neshvatlivo spetljao iako nikog nije bilo oko njega.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Adamović koji je u 21. minutu pogodio prečku Stojkovićevog gola, a isti igrač imao je još jednu odličnu šansu, međutim, golman Partizana je krajnjim naporom izbio loptu.

Prava uspavanka viđena je u prvih 20 minuta drugog poluvremena, a onda je trener Partizana Avram Grant na teren poslao Sašu Ilića umesto Stefana Babovića i Davida Mangu umesto Dijare.

Upravo je kapiten Partizana pogodio mrežu golmana Rankovića na atraktivno dodavanje petom mladog Markovića u 85. minutu. Smederevci su klonuli duhom što je Manga iskoristio da postigne prvenac u dresu Partizana u dubokoj sudijskoj nadoknadi - 2:0.