Izvor: Mondo - Nacionalni sport - Nedelja 02.09.2012 - 19:08

Omladinski stadion po navici prija Partizanu.

Ni posle 17 sezona crno-beli ne znaju za poraz na Staroj Karaburmi.

OFK Beograd - Partizan 1:3 (1:0)!

Golovima Lazara Markovića, Danijela Gašića (autogol) i Stefana Šćepovića savladali su "romantičare", pa sa manje tenzije odlaze na dvonedeljnu prvenstvenu pauzu zbog obaveza reprezentacije.

Uskoro opširnije...

- 93. min - Kraj!

- 88. min - Crno-beli odrađuju posao. Došli su do željene prednosti, pa su opušeno ušli u završnicu, dopuštajući domaćima da s vremena na vreme izvedu koji napad, uglavnom preko Dragana Bogavca. Jovanetić je produžio utakmicu za tri minuta.

- 82. min - Poslednja izmena u domaćoj ekipi. Milić menja Brkića.

- 81. min - Šćepović odlučuje pobednika! Centarfor šampiona koristi pas Ninkovića, istrčava sam pred golmana domaćih i sa desetak metara pogađa mrežu.

- 78. min - Šćepović iznenađen kiksom Vladana Adžića ne ostaje priseban, pa sa pet-šest metara pogađa Lukača u levu nogu.

- 77. min - Partizan nastavlja da pritiska malobrojnijeg rivala. Navijači Partizana slave gol pozivajući predsednika Dragana Đurića da podnese ostavku.

- 72. min - Crno-beli vode! Lazar Marković centrirao je sa desne strane na "drugu" stativu, Volkov glavom dodao loptu do Šćepovića, čiji je šut Lukač odbio do svog štopera Gašića. On je nehajno čelom ubacuje u svoju mrežu.

- 67. min - Pritisak Partizana. Volkov protrčava po levoj strani, faulira ga Batioha. Tomić centrira, a Šćepović ne uspeva da uputi loptu ka golu u padu. Domaći sve češće leže - Batioha, Brkić...

- 59. min - Izmene na obe strane. Bogavac menja Čavrića, a Stefan Šćepović Zabiju.

- 53. min - Brzo posle prvog, Partizan upućuje i drugi udarac u okvir gola domaćih. Ninković "zavrće" loptu sa oko 25 metara, a Lukač atraktivnom paradom sprečava još jedan pogodak gostiju.

- 50. min - 1:1! Rezervista Lazar Marković koristi veliki kiks Milana Rodića, koristi njegov loš pas ka Lukaču i lobuje golmana u situaciji "jedan na jedan".

- 48. min - Brkić ponovo šutira ka Stojkoviću. Iz slobodnog udarca sa oko 25 metara promašuje gol.

- Počelo je drugo poluvreme. Izmene na obe strane. U Partizanu je izašao Saša Marković, a zamenio ga je Nikola Ninković. Stevica Kuzmanovski izveo je Marka Pavlovskog, a uveo Predraga Pavlovića.

- Krajem prvog dela utakmice izbio je sukob zaraćenih frakcija navijača Partizana. Oko desetak pristalica crno-belih smeštenih na južnu tribinu ("Alkatraz") razmenilo je uvrede sa članovima "Zabranjenih", koji su na istočnom delu "Omladinca". Potom su se zatrčali ka njima, pri čemu je intervenisala policija i napravila "tampon zonu". Tada je došlo do sukoba navijača i policije, da bi se strasti smirile kada je sudija Boško Jovanetić označio kraj poluvremena.

- 48. min - Poluvreme.

- 47. min - Saša Marković šutira sa 20 metara, ali i njegov udarac odlazi pored gola. Nervoza na stadionu - navijači Partizana pevaju "Vermeze odlazi", "Uprava napolje".

- 45. min - Nemanja Tomić centrira iz kornera, ali lopta odskače ispred usamljenih Ivanova i Ilića.

- 44. min - Žuti karton za lošeg i nervoznog Mohameda Zabiju.

- 43. min - OFK nastavlja sa igračem manje. Marko Petković dobija drugi žuti karton zbog faula na Vladimiru Volkovu.

- 40. min - Domaći vode! Vladimir Volkov izgubio je loptu u svom kaznenom prostoru, oduzeo mu je Nemanja Nikolić, poslao ka Batiohi, koji je spustio Brkiću za 1:0!

- 29. min - OFK ponovo preti. Domaći napadaju po desnoj strani, ali bez oštrine u završnici. Stojković lako hvata loptu posle udarca Jovanovića. Aleksandar Mitrović zbog povrede napušta teren, umesto njega igraće Lazar Marković.

- 24. min - Pokušao je i Partizan. Tomić centrira iz "slobodnjaka", Ivanov šutira glavom preko gola. Domaćima su pokazana dva žuta kartona (Brkić i Petković), oba zbog prekršaja na Nemanji Tomiću.

- 22. min - Slobodan udarac za plavo-bele sa 22 metara iskosa. Nikolić i Rodić kombinuju, ali Mitrović blokira udarac.

- 18. min - ponovo uzbuđenje pred golom gostiju. Nemanja Nikolić je centrirao, a Pavlovski usamljen iz trka glavom šutira pravo u Stojkovića. Šesti udarac OFK-a ka golu Partizana. Crno-beli još nijedan.

- 13. min - Prva šansa. Oko 2.000 navijača videlo je centaršut Rodića i pokušaj Batiohe glavom. Lopta je otišla pored desne stative.

Liga Evrope je prošlost i budućnost, Jelen Superliga sadašnjost.

Ekipa Vladimira Vermezovića istrčaće na teren krnjeg Omladinskog stadiona, u borbi za treću ovosezonsku pobedu.

Rival će im biti ove sezone loš OFK Beograd. "Romantičari" u prva tri kola nijednom nisu pobedili (remi i dva poraza), a nisu postigli ni gol.