LE (kval): Oumaruov gol nade

Izvor: Mondo - Nacionalni sport - Petak 20.07.2012 - 12:54

"Lale" izbegle poraz u sudijskoj nadoknadi vremena! Vojvodina - Suduva 1:1 (0:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šest hiljada ljudi došlo je u četvrtak na stadion Karađorđe da vidi dobru, motivisanu i efikasnu predstavu fudbalera Vojvodine.

Motiva nije nedostajalo, bilo je i prilika - više nego dovoljno - ali golova "ni za lek"...

Sve do 93. minuta, kada je Abubakar Oumaru, posle indirektnog udarca sa pet metara, poslao loptu kroz kompletan tim Suduve na gol-liniji!

Najveća boljka srpskog fudbala, neefikasnost, mogla je skupo da košta ekipu Zlatomira Zagorčića, u kojoj ni stranac zadužen za pogotke (sigurno rastrzan zbog smrti oca) nije imao svoje veče. Međutim, upornost se na kraju isplatila.Vi se nalazite ovde: Mondo > Sport > Fudbal

Stvorila je Vojvodina petnaestak šansi i polušansi, Suduva samo tri, ali je jednu od njih i iskoristila!

Brazilac Rafael Ledezma u 56. minutu je izveo korner sa leve strane, a robustni centarfor Ričardas Beniušis visoko skočio i sa peterca sproveo loptu u mrežu, dok su ga Trajković i Pavlović samo pratili pogledom.

Golman Nemanja Supić u 69. minutu je sprečio Suduvu da ode na teško dostižnih 0:2, kada je posle kontre "tri na tri", u jeku terenske inicijative svog tima, ukrotio šut Beniušisa sa sedam-osam metara.

Sve ostalo vredno pomena, osim lukavo izvedenog "slobodnjaka" Ledezme u 38. minutu, dogodilo se na polovini litvanske ekipe, sastavljene uglavnom od domaćih fudbalera.

Osim Brazilca, pasoš strane zemlje u startnoj postavi imao je još letonski golman Pavels Davidovs, koji je nizom odličnih intervencija doprineo da ispod imena Vojvodine na semaforu tako dugo stoji obeshrabrujuća "nula".

Davidovs je redom "skidao" šuteve Bilbije u 28. minutu, sa samo pet metara iskosa, zatim Oumarua glavom pod prečku u 30, pa je u 47. minutu opet bio uspešniji od Kamerunca, koji je gotovo neometan tukao pravo u njega iz neposredne blizine.

Paradom je ukrotio i pokušaj Stevanovića glavom u 87. minutu, ali je ipak mnogo više prilika propalo zbog nespretnosti fudbalera srpskog predstavnika, pre svih Oumarua i "rezerviste" Milana Bojovića.

U nekoliko navrata Novosađani nisu imali ni sreće, ali to će im biti slaba uteha ako narednog četvrtka u Marijampolju ne izbore povoljan rezultat i iskupe se za prošlogodišnju eliminaciju od Vaduca u istoj fazi takmičenja.

Biće nezgodno, jer će Vojvodina morati da odigra ofanzivno na gostujućem terenu, kao i Jagodina, koja nije uspela protiv Ordabasija u prethodnom kolu.

Suduvu bi početnih 0:0 odvelo dalje, tamo gde nikada u istoriji nije bila... U trećem pretkolu Lige Evrope!

VOJVODINA: Supić - Pavlović, Đurić, Trajković, Vulićević (od 87' Smiljanić) - Mitošević, Ađuru (od 60' Bojović) - Bilbija (od 71' Škuletić), Moreira, Stevanović - Oumaru.