Mikec "upucao" srebro u Minhenu

Izvor: Tanjug - Nacionalni sport - Četvrtak 24.05.2012 - 22:09

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je danas srebrnu medalju u gađanju MK pištoljem na Svetskom kupu u Minhenu.

Mikec je takmičenje završio sa 658,4 krugova i ostao iza pobednika Oh Jong Jina iz Koreje sa 659,4, dok je treće mesto osvojio Rus Vladimir Isakov sa 653,3 kruga.

Andrija Zlatić je zauzeo 20. mesto sa 556 krugova, dok je mladi Dimitrije Grgić završio na 39. mestu sa 554 kruga.

Ovo je druga Mikecova medalja ove sezone, nakon što je minulog vikenda u istoj disciplini osvojio zlato u Milanu. Ukupno do sada ima pet medalja.

Dan ranije, Andrea Arsović takođe je osvojila srebro u Minhenu u disciplini vazdušna puška.