Mitroviću srebro i svetski rekord!

Izvor: B92 - Nacionalni sport - Sreda 05.09.2012 - 17:08

Srpski atletičar Draženko Mitrović osvojio je srebrnu medalju na paraolimpijskim igrama u takmičenju u bacanju diska rezultatom iz treće serije 32,97.

Draženko Mitrović

On je tim hicem oborio svetski rekord u svojoj kategoriji F54. Kubanac Dias je osvojio zlatnu medalju i oborio svetski rekord u svojoj F56 kategoriji sa bačenih 44.63.

Iza Diasa i Mitrovića našao se Iranac Muhamed Ali Jari, koji je ostvario najbolji hitac u trećoj seriji 41.98 metara, što je ujedno i najbolji rezultat sezone u njegovoj kategoriji

Dias je prikupio ukupno 1019 poena, Mitrović je imao sedam manje, a Ali Jari je takmičenje završio sa 978 poena.

I pored toga što je naš takmičar imao jedan od slabijih rezultat u finalu, postao je olimpijski vicešampion zbog razlike u invaliditetu.